Merikas sügisel

Selle sügise esimene merikatripp kujunes edukaks. Proovitud sai kolmes erinevas kohas. Kaks neist täiesti esmakordsed minu jaoks. Ammu oli plaanitud minna aga siiani käimata siiski. Kala sai tabatud kahes kohas ja võib öelda üsna kiirelt. Kõik kalad ja võtud tollel päeval ühe ja sama landiga. Korraks vahetasin ja panin külge pleki aga vaid mõned visked ja uuesti tagasi vahetasin. Ei teagi milles asi aga ei meeldi enam plekiga püüda. Kahju on sellest et hommikul varavalges kohe mere äärde ei saanud. Lihtsalt pikk sõit ning varajane ärkamine pole enam minu jaoks.  Ehk õnnestub veel millalgi


Lõhe vobler 61z

Valmistasin uue mudeli ning jällegi lõhe püügiks jõgedes. Mudeli kere väliselt võib öelda et sama mis 67z aga lihtsalt mõõtudelt pisut väiksem. Kere tooriku pikkus 61mm, keel Z. Valmis landi kaaluks ca 7 grammi. Vobler sukeldub kuni 1,5m. Konksud nr.6, rõngad roostevaba teras 5mm. Lant on tugeva mänguga ning sukeldub hästi.


Landi lõks “Balzer”

Mõningaid aastaid tagasi väga palju kasutasin sellist landilõksu erinevate kalade, nii jõeforelli kui ka lõhe püügil. Sain kauplusest sellise paki lõkse mis testi poolest sobiks ka lõhele. Sõrmede vahel tundus aga lõksutraat kuidagi väga peen ja pehmeke. Testisin huvi pärast tõmbega kuni 7kg ja lõks jooksis lihtsalt kokku. Pakendil aga kirjas test:13kg. Lõhepüük tuleb ilmsel ära unustada nende lõksudega. TOP kvaliteet !


lõhe vobler

Lõhe vobler 2018. Kere pikkus 67mm,
kaal 8 grammi, keel Z, kolmikud nr.6 .
Hea lennuga lant. Sukeldub hästi ning
mängib juba väga aeglasel kerimisel.
.


Lõhe lant

Uus lõhe landi kere pikkusega 67mm. Mõtlesin jupp aega millise täpselt valmis nikerdan. Ideid on peas erinevad, kuid kõike korraga ei jõua ju. Ühe teise kere enne seda valmistasin aga hiljem prükkarisse saatsin. Seisis mitu nädalat riiulis aga lõpuks enam ei meeldinud. Nüüd võtsin kätte ja päevaga uue mudeli lõin, eelmisest täiesti erinev. Üritan sel korral kärmelt valmis teha muidu ehk jälle ümber mõtlen ja läheb sama teed kuhu eelmine lõpuks jõudis. Sel vobleril saab olema Z keel ning kaalu 7-8 grammi. Konksud ikka nr. 6 külge sobivad. Nädala pärast ehk esimene test.


merika lant

Eelmine merika lant täitsa meeldis, kuid siiski miski sundis jälle uut voolima.
Kere pikkus 105mm, kaalu saab olema ilmselt 20g. Konksud nr.4


Bullhead

Selline näeb välja uus bullhead värvi ja laki all. Kere pikkus 60mm. Kaal 3,8g ja ujuv. Vobler sukeldub kuni 1 m, konksud nr.8 , rõngad 4,5mm


Jõeka lant

Leidsin pisut aega, et  valmistada uus volber jõeforelli püügiks. Tegelikult küll valmis alles mudel selle tarbeks. Lõpliku landini läheb pisut veel aega. Mudel saab olema ujuv ning nimeks tal rahva suus levinud “Bullhead”. See on juba kuuenda põlvkonna bullhead mille olen ise valmis nikerdanud, disaininud. Täpset kaalu milles lant saab parim olema selgub peale täielikku valmimist ja hoolikat testimist.


Meriforelli lant

Sellise landi nikerdasin merikale merest püügiks. Kere pikkus 12cm, täpset kaalu milles lant saab parim olema pole veel kindel. Tuleb testida mängu ja näha kuis kalale ta meeldib.